Dodany: 2012-01-16 10:15:55

Kto ustanawia podatkiUstanowienie podatków to zadanie wykonywane przez odpowiednie organy państwowe na mocy przepisów szczególnych. W Polsce ma to miejsce na przykładzie prawa podatkowego którego głównym elementem prawodawczym jest oczywiście ordynacja podatkowa.

 

To właśnie od niej podatki, które poprzez biuro rachunkowe Olsztyn możemy zapłacić nabierają mocy prawnej. Aby płacenie podatków mogło być egzekwowane nad prawidłowością czynności z tym związanych czuwają właściwe danemu terytorium urzędy skarbowe, izby skarbowe jak również organy kontroli skarbowej, które w zależności od tego kto płaci podatki będą mogli zażądać wywiązania się z tego obowiązku czy to przez biuro rachunkowe Olsztyn czy też osoby fizyczne, które od obowiązku tego się uchylają.

 

Jego niedopełnienie będzie skutkować karami za przestępstwa skarbowe na mocy postępowania karno – skarbowego przez organem kontrolującym. Nie warto ryzykować gdyż fiskus zawsze upomni się o należne pieniądze, nie ważna czy rozliczać się będziemy przez biuro rachunkowe Olsztyn czy też samodzielnie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto ustanawia podatki
Nick: