Dodany: 2012-05-22 09:23:52
 

Deklaracje PCCSprzedaż samochodu to czynność wydawać by się mogło prosta, łatwa i przyjemna, zwłaszcza, kiedy środki pochodzące ze zbycia pojazdu mają posłużyć do zakupu nowego auta.

 

Nie mniej jednak pozbywając się starego samochodu musimy zapłacić 2% wartości pojazdu poprzez podatek od czynności cywilno prawnych. Mimo, że czynność tą możemy wykonać samodzielnie to już kiedy jesteśmy właścicielami firmy może uczynić to za nas współpracujące z nami biuro rachunkowe szczecin, zajmujące się wszystkimi czynnościami które wiążą nas z zapłatą należnych państwu podatków pomijając oczywiście fakt, że płacimy najwięcej w europie. Nie zmienia to jednak faktu, że rozliczenie PCC musi następować na zupełnie innych drukach PIT niż ma to miejsce w przypadku VAT czy CIT.

 

W wyborze odpowiedniej deklaracji z cała pewnością pomoże nam biuro rachunkowe szczecin o ile oczywiście zechcemy skorzystać z jego pomocy. Podatek od wzbogacenia zapłacić jednakże musimy. Tutaj nie ma wyjątków. Unikanie lub opieszałe wywiązanie się z tego obowiązku będzie skutkować o czym mówić będzie również każde biuro rachunkowe szczecin dotkliwymi sankcjami karnymi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Deklaracje PCC
Nick: