Dodany: 2012-05-31 08:20:55
 

Czym jest opłata od posiadania psówJednostki samorządu terytorialnego dzięki nadanym im prawnie kompetencjom mogą wprowadzać wszelkiego rodzaju podatki lokalne pozwalające im realizować bieżące zadania. Jednym z takich właśnie jest podatek od posiadania psów.

 

Nie jest on jednak wprowadzony w każdym z szesnastu województw lecz tylko w niektórych. Nie zmienia to jednak faktu, że biuro rachunkowe Gdańsk przy współpracy z jednostkami samorządowymi może prowadzić jego rozliczenie. Podatek ten bowiem obowiązuje na danym terytorium wszystkich bez wyjątku posiadaczy czworonogów. Niestety egzekucja tego podatku pozostawia bardzo wiele do życzenia. Nie zawsze bowiem uda się ściągnąć przez biuro rachunkowe Gdańsk podatek od posiadania psów w konkretnej wysokości.

 

Z tego właśnie względu wpływu do budżetu samorządów są na tyle niskie, że większość województw zrezygnowało z pobierania tego lokalnego podatku. Tam, gdzie nadal on obowiązuje wpływy do kasy urzędu są znacznie przewyższające średnią a więc biuro rachunkowe Gdańsk jest w stanie rozliczać je z korzyścią dla siebie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest opłata od posiadania psów
Nick: