Dodany: 2012-05-31 08:14:43
 

Czym jest opłata targowiskowaProwadząc działalność gospodarczą poprzez sprzedaż różnego rodzaju towarów i usług na targowiskach zmuszeni jesteśmy do ponoszenia dwóch rodzajów opłat – opłaty targowiskowej jak również targowej.

 

Ta pierwsza np. kiedy na targowisku znajduje się biuro rachunkowe Gdańsk będzie więc dotyczyła zarówno osób fizycznych jak i prawnych. Opłata ta pobierana jest za każdy dzień i kształtuje się w różnych przedziałach w zależności od tego gdzie sprzedaż jest prowadzona. Z oczywistych względów targowiska miejskie opłatę targowiskową mogą naliczać w przeróżny sposób w zależności od branży jak również miejsca w którym sprzedawane są towary.

 

Powoduje to, że bardzo często opłata ta to nie tylko koszt samej dzierżawy stanowiska lecz również opłata dodatkowa wynosząca nawet kilkadziesiąt procent którą chcąc nie chcąc biuro rachunkowe Gdańsk uiścić będzie musiało aby mieć możliwość prowadzenia dalszej działalności na terenie targowiska. Da się również zauważyć, że opłata targowiskowa pobierana może być w dwóch formach – dziennej oraz miesięcznej płatnej z góry co zresztą stanowi doskonałe rozwiązanie problemów z którymi borykać się może biuro rachunkowe Gdańsk każdego dnia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest opłata targowiskowa
Nick: