Dodany: 2012-01-16 10:41:36

Jak zostać doradcą podatkowymZawód, jakim jest doradca podatkowy to zajęcie bardzo prestiżowe i jednocześnie dochodowe. Podobnie jak radcy prawni, adwokaci tak i doradcy podatkowi zatrudniani przez biuro rachunkowe mają dosyć szerokie uprawnienia pomimo tego, że zdobycie licencji nie jest wcale sprawą prostą.

 

Aby stać się profesjonalistą a więc udzielać porad związanych z kwestiami podatkowymi jak też prowadzić biuro rachunkowe olsztyn konieczne jest spełnienie łącznie kilkunastu warunków. Osoba chcąca zostać doradcą musi bowiem posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych jak też posiada cechy charakteru, które sprawdzą się w tym zawodzie.

 

Prócz tego każdy doradca podatkowy musi posiadać odpowiednie wykształcenie wyższe, odbyć minimum dwuletnią praktykę w kancelarii doradztwa podatkowego czy poprzez biuro rachunkowe Olsztyn jak również zdać egzamin przed państwową komisją egzaminacyjną. Z egzaminu na doradcę podatkowego zwolnieni są jedynie doktorzy habilitowani nauk prawnych bądź finansów. Nie spełniając chociażby jednego z wyżej wymienionych warunków nie mamy co liczyć na zatrudnienie nas na stanowisku doradcy podatkowego przez biuro rachunkowe Olsztyn. Jest jednak o co walczyć, warto się poświęcić..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zostać doradcą podatkowym
Nick: