Dodany: 2012-01-16 10:26:42

Kary za niepłacenie podatkówNie wywiązywanie się z obowiązku podatkowego zarówno przez osoby fizyczne jak i przedsiębiorców za każdym razem będzie skutkować mniej lub bardziej dotkliwymi konsekwencjami.

 

W najlepszym przypadku, kiedy rozliczać się będziemy samodzielnie i nie uda nam się złożyć deklaracji podatkowej w terminie będą nam grozić jedynie karne odsetki za zwłokę. W najgorszym zaś kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Środkiem przymusu pośredniego będzie kara grzywy, której jednak nie zapłaci za nas biuro rachunkowe olsztyn lecz my sami.

 

Tutaj koszty są jednak dosyć wysokie, często koniecznym stanie się porozumienie z organem skarbowym co do zapłaty zaległości podatkowych wraz z odsetkami i rozłożenie zobowiązania podatkowego na raty chociażby przez biuro rachunkowe Olsztyn. Gdy jednak zapłacimy należny podatek państwu jeszcze przed wszczęciem postępowania przez organy skarbowe podatnik może liczyć na nadzwyczajne złagodzenie ciążącej na nim kary jak również w ogóle nie będzie podlegać karze. Te sytuacje są obecnie bardzo często stosowane przez organy służbowe. Państwo chce bowiem jak najmniejszym kosztem odzyskać własne pieniądze o czym także wie biuro rachunkowe Olsztyn prowadzące rozliczenia. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kary za niepłacenie podatków
Nick: