Dodany: 2012-01-16 10:22:07

Rodzaje podatkówMówiąc o podatkach, z których może rozliczyć nas każde biuro rachunkowe olsztyn jeśli tylko zechcemy z takiej usługi skorzystać powiedzieć należy, że występują w Polskim systemie dwa ich rodzaje: podatki bezpośrednie oraz pośrednie.

 

Różnice pomiędzy nimi dla przeciętnego podatnika nie są jednakże tak bardzo widoczne, gdyż w większości korzystać on będzie tylko z podatku dochodowego od towarów i usług a więc podatku bezpośredniego do którego opłacania zmuszane są osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej jak też osoby prawne.

 

W przypadku podatków pośrednich a więc takich, które często są przerzucane na inne podmioty wyróżnić należy przede wszystkim podatek VAT, podatek akcyzowy jak również podatek od gier hazardowych, z którego również może pomóc rozliczyć biuro rachunkowe Olsztyn. Jednakże podatki bezpośrednie to nie tylko VAT. TO również liczne podatki majątkowe: od spadków oraz darowizn, leśne, od zbycia nieruchomości, od środków transportu jak również posiadania psów. Tutaj biuro rachunkowe Olsztyn za wyjątkiem ostatniego rodzaju będzie niezbędne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje podatków
Nick: