Dodany: 2012-01-16 10:24:21

Czym są skale podatkoweBardzo często słyszymy stwierdzenie „podatek według skali” zastanawiając się jednocześnie co owo stwierdzenie oznacza oraz do jakiego kręgu podatników będzie ono się odnosić.

 

Odpowiedz na to pytanie znać powinien jednak każdy a nie tylko specjalizujące się w usługach rachunkowości i księgowości biuro rachunkowe Olsztyn przy pomocy, którego będziemy się corocznie rozliczać, kiedy samodzielnie nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Skale podatkowe to jednak nic innego jak progi podatkowe a więc podatek jaki przyjdzie nam zapłacić będzie uzależniony od wysokości dochodów, jakie w poprzednim roku uzyskamy.

 

Po przekroczeniu określonego progu zmuszeni będziemy nie tylko przez biuro rachunkowe Olsztyn lecz przede wszystkim przez organy podatkowe do zapłaty podatku o wyższej skali a tym samym wyższej wartości procentowej. W Polsce skala podatkowa odnosi się obecnie do dwóch rodzajów podatków – 36 i 45% uzyskanego dochodu. Z pewnością proporcje te będą się zmieniać w zależności od tego czy podatek rozliczany przez biuro rachunkowe Olsztyn będzie obejmować nowelizację skali czy też nie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są skale podatkowe
Nick: