Dodany: 2012-05-31 08:29:38
 

Kto i kiedy może zostać zwolniony z opłat skarbowychZwolnienia z ponoszenia opłat skarbowych to wyjątek od ogólnie przyjętej zasady, że każda czynność którą wykonujemy na rzecz państwa podlegać będzie opłatom skarbowym. Niestety nie wszyscy jak na przykład biuro rachunkowe Gdańsk będzie mogło z niej skorzystać.

 

Zwolnienia określają ściśle kto może a kto nie może zostać zwolniony z opłaty skarbowej. Nie mogą to być osoby które posiadają chociażby wystarczające środki aby czynności prawne mogły opłacić. Bezwzględnie jednak do ponoszenia opłat obowiązani są z wszyscy ci, którzy dokonują czynności na rzecz administracji publicznej oraz składający wnioski i zaświadczenia jak również składający wniosek o udzielenie pełnomocnictwa bądź też prokury przez biuro rachunkowe Gdańsk lub też ich kopii.

 

Analogicznie sytuacja ma się w przypadku osób chcących uzyskać zaświadczenia oraz pozwolenia chociażby na budowę. Nie ma więc większego znaczenia czy będzie to biuro rachunkowe Gdańsk składają Ce wniosek czy też osoba fizyczna. Zwolnienia z opłat dotyczą przede wszystkim wydania aktu urodzenia dziecka lub stwierdzenia aktu zgonu..

Nick: