Dodany: 2012-05-31 08:59:29
 

Akcyza Jedną z opłat którą musi ponosić przedsiębiorca zajmujący się produkcją jak i sprzedażą wyrobów alkoholowych jak również tytoniu jest akcyza. Akcyzę płacą również firmy zajmujące się pośrednictwem w obrocie i sprzedażą paliwa, które jak nie trudno się domyślić posiadać muszą również odpowiednie rezerwy zwłaszcza kiedy mowa o firmach należących do Skarbu Państwa.

 

W przypadku akcyzy rozliczanej przez biuro rachunkowe Gdańsk czy też chociażby doradców podatkowych opłata akcyzowa pobierana jest od określonej ilości danego dobra. W przypadku wspomnianych na samym początku wyrobów alkoholowych jak również tytoniowych jest to ilość 1000 litrów oraz 1000 sztuk papierosów.

 

W przypadku koncernów paliwowych będzie to ilość tysiąca litrów. Samodzielne rozliczenia akcyzy to jednak zadanie dosyć czasochłonne. Firmy aby ciąć koszty zatrudniają zewnętrzne biuro rachunkowe Gdańsk, które to na ich zlecenie dokonuje rozliczeń i przesyła wypełnione deklaracje do klienta. Także biuro rachunkowe Gdańsk może osobiście dostarczyć dokumenty do właściwych urzędów o ile taką czynność obejmuje umowa współpracy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Akcyza
Nick: