Dodany: 2012-01-16 10:18:19

Dlaczego należy płacić podatkiPodatki to dla wielu z nas podatników prawdziwa zmora. Pomimo, że często nasze dochody są niewielkie, lwią ich część i to na samym początku stanowią właśnie podatki. Bez nich jednak żadne państwo nie mogłoby funkcjonować a instytucje publiczne nie mogłyby istnieć.

 

Dlatego też nie ważne, czy prowadzimy biuro rachunkowe Olsztyn czy też jesteśmy osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej podatki płacić musimy. Czynimy to jednak w różnorodnej wysokości właśnie poprzez nasz status zawodowy. Kiedy jesteśmy osobą fizyczną i rozliczamy się przez biuro rachunkowe Olsztyn płacimy jedynie dwa ich rodzaje. Jesteśmy płatnikami VAT jak również podatku od czynności prawnych jak np. sprzedaż samochodu.

 

Gdy natomiast prowadzoną przez nas działalność gospodarczą rozlicza biuro rachunkowe Olsztyn możemy płacić podatek VAT, CIT lub też PIT. Różnice w tym przypadku nie występują tylko i wyłącznie w nazewnictwie. Rodzaj opodatkowania w tym przypadku uzależniony jest od formy rozliczeń, a więc czy rozliczamy się w formie ryczałtu ewidencjonowanego czy Podatkowej Księgi przychodów i rozchodów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dlaczego należy płacić podatki
Nick: