Dodany: 2012-01-16 10:20:44

Kto monitoruje płacenie podatkówNie ważne czy rozliczamy się w sposób tradycyjny czy też prowadzimy działalność gospodarczą, którą w naszym imieniu rozliczać będzie biuro rachunkowe Olsztyn, podatki płacić musimy.

 

Jednak osoby fizyczne mają znacznie łatwiejsze zadanie gdyż zobowiązani są do opłat z tytułu zapłaty podatku od towarów i usług zwanego popularniej VAT. W przypadku przedsiębiorstw sytuacja jest bardziej skomplikowana. To, jaki podatek będzie płacić przedsiębiorca uzależnione jest przede wszystkim od wybranej formy opodatkowania. Tak czy inaczej każdy podmiot bez względu na to czy rozlicza go biuro rachunkowe Olsztyn czy też nie podlega karom za nie wywiązanie się z obywatelskiego obowiązku uiszczenia zobowiązań podatkowych.

 

Organem monitorującym wpływ należności jest oczywiście Urząd Kontroli Skarbowej, którego głównym zadaniem jest monitorowanie wpływu środków na rachunki państwa. Aby egzekwowanie należności było jeszcze skuteczniejsze może on działać za pomocą izb kontroli skarbowej jak również urzędów skarbowych, które zajmują się poborem podatków na danym terenie. Nie ważne więc czy rozliczenia wykonuje biuro rachunkowe Olsztyn czy też nie, organy skarbowe mają wgląd do każdej operacji, którą przeprowadzamy jako podatnicy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto monitoruje płacenie podatków
Nick: