Dodany: 2012-05-31 08:11:08
 

Czym jest opłata miejscowaPolski ustawodawca nie oszczędza nikogo, nawet osób które wybierają się na letni wypoczynek do miejscowości wypoczynkowych jak również uzdrowisk zarówno na wypoczynek jak również na szkolenia pobierając opłatę miejscową za każdy dzień pobytu.

 

Nie wiele osób wie jednak czym tak naprawdę opłata ta jest i czy biuro rachunkowe Gdańsk prowadzące rozliczenia podatków oraz ZUS również będzie zmuszone do jej zapłaty. W jego przypadku jako firmy nie będzie to możliwe, gdyż opłata miejscowa dotyczy tylko i wyłącznie osób fizycznych a nie prawnych.

 

Płacą ją więc przede wszystkim turyści zarówno krajowi jak i zagraniczni. Od tego są jednak wyjątki – oplata miejscowa rozliczana przez biuro rachunkowe Gdańsk nie jest pobierana od osób przebywających w szpitalach jak również obowiązują zasada wzajemności wykluczać będzie z grona płacących pracowników dyplomatycznych przebywających na terenie uzdrowisk. Należy pamiętać przy tym, że opłata ta nie dotyczy również osób prowadzących działalność gospodarczą związaną z posiadaniem domów letniskowych o czym biuro rachunkowe Gdańsk również będzie przestrzegać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest opłata miejscowa
Nick: